[Rozmiar: 91270 bajtów]
.: Szkoła Podstawowa :.
Misja szkoły

Jesteśmy publiczną szkołą podstawową, której głównym zadaniem jest uczyć i wspomagać wychowanie dziecka w wieku 7 - 12 lat.

Misja Szkoły Podstawowej w Końskowoli. Jesteśmy publiczną szkołą podstawową, której głównym zadaniem jest uczyć i wspomagać wychowanie dziecka w wieku 7 - 12 lat.

Będziemy ponadto starali się: rozwijać zainteresowania dzieci, prowadzić działania opiekuńcze,kształtować postawę i osobowość.

Zmierzamy do tego, aby nasz wychowanek kierował się w życiu najwyższymi wartościami, między innymi: uczciwością, patriotyzmem, tolerancją, przyjaźnią, sprawiedliwością, kulturą osobistą. Istniejemy dla dzieci, rodziców i społeczności lokalnej Gminy Końskowola. Chcemy aby nasi uczniowie byli dobrze przygotowani do dalszej nauki na kolejnych etapach edukacyjnych.

Oferta edukacyjna Szkoły Podstawowej w Końskowoli

Szkoła oferuje uczniom kl. I - VI: naukę j. angielskiego od kl. I, naukę j. niemieckiego dla chętnych, naukę elementów informatyki w pracowni komputerowej połączonej z Internetem, udział w kółkach zainteresowań, udział w programach wspierających rozwój dziecka, udział w różnego rodzaju konkursach, gimnastykę korekcyjną, dobrze wyposażoną bibliotekę, porady doświadczonego pedagoga szkolnego, możliwość uczestniczenia w wycieczkach krajoznawczo - turystycznych, opiekę w świetlicy od godz. 7. 30 - 15. 00, smaczne, tanie obiady, klimat zaufania i bezpieczeństwa, świetlicę środowiskową z elementami socjoterapii.

Zespół Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Końskowoli - Szkoła Podstawowa
© Grzegorz Próchniak 2001-2010