Statystyki
- Odwiedziny: 913474
- Do końca roku: 247 dni
- Do wakacji: 60 dni
Poniedziałek, 2025-04-28
Imieniny: Bogny, Walerii
Szkoła Podstaowa im. Henryka Sienkiewicza w Końskowoli zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Deklaracja dostępności dotyczy strony spkonskowol.pl.
Ta strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu [niezgodności i wyłączeń] wymienionych poniżej.
Szablon strony jest zgodny w 100% z WCAG 2.1 na poziomie AA, jednak niektóre treści publikowane przez redaktorów na stronie mogą nie spełniać wymagań standardu. Problemy, które mogą wystąpić:
Redaktorzy naszej strony cały czas pracują nad dostępnością zamieszczanych materiałów.
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
Dokumenty opublikowane przed 23 września 2018r. nie są dostępne cyfrowo. Jeśli potrzebujesz, któregoś z nich w formie dostępnej, skontaktuj się z nami i wskaż, o który dokument chodzi.
Deklarację sporządziliśmy na podstawie samooceny w oparciu o Listę kontrolną do badania dostępności cyfrowej strony internetowej v. 2.2 (docx, 0,12MB).
Łącze do raportu z przeprowadzonej samooceny:
Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki.
Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do Anna Oleśkiewicz — mejlowo sekretariat@spkonskowola.pl lub telefonicznie 81 881 67 44.
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp.
Zgłaszając takie żądanie podaj:
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt:
Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.
Procedura wnioskowo-skargowa
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp.
Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji.
Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dna wystąpienia żądania. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem
Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.
W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie może złożyć skargę w sprawie zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej.
Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć na rządowym portalu gov.pl.
Palcówka nie wykorzystuje aplikacji mobilnych.
Szkoła prowadzi swoją działalność w dwóch budynkach połączonych ze sobą łącznikiem na poziomie parteru.
Wejścia do budynków znajdują się od strony północnej, ul. Krzywa (wejście główne do nowego budynku) i od strony zachodniej, ul, Zakładowa od strony parku.
Przed wejście głównym znajduje się parking. Do wejścia głównego prowadzą schody oraz podjazd dla wózków inwalidzkich z prawej strony. W nowym budynku znajduje się winda bez komunikatów głosowych, umożliwiajaca dostęp dla osób nawózkach na pierwszą kondygnację.
Na parterze budynku głównego z prawej strony znajduje się sekretariat, gabinet dyrektora, gabinet stomatologiczny, winada, toaleta dla osób niepełnosprawnych oraz wejście do łącznika starego budynku szkoły.
W nowym budynku szkoły znajdują sie rozwiązania architektoniczne (pochylnie, barierki) umożliwiajace dostęp do wszystkich pomieszczeń z wyjątkiem pomieszczeń nie dostępnych dla osób postronnych dla osób na wózkach inwalidzkich. W starym budynku nie ma możliwości przejazdu dla wózków inwalidzkich na wyższe kondygnacje.
W starym budynku wjście odbywa się po schodach prowadzacych z wiatrołapu na korytarz na parterze, gdzie znajduje się stołówka i sekretariat CUW. W budynku nie ma toalet dla osób niepełnosprawnych.
W nowym i starym budynku zezwala się na wstęp osobie korzystającej z psa asystującego.
W budynkach nie ma informacji o rozłożeniu pomiesczeń w sposób dotykowy i głosowy. W nowym budynku szkoły znajdują się wyjścia ewakuacyjne również umożliwiające ewakuację osób niepełnosprawnych. W obu budynkach znajdują się plany ciągów ewakuacyjnych. Szkoła nie posiada systemu głosowej nawigacji dla osób niewidomych.
Raport o stanie zapewnienia dostępności podmiotu publicznego
W sekretariacie i w każdym innym miejscu nie można skorzystać z tłumacza polskiego języka migowego (PJM) online.
W budynku nie ma pętli indukcyjnych.