Multimedialna lekcja w kinie

 
 
16 marca uczniowie klasy 4a, 4b i 6b uczestniczyli w spotkaniu edukacyjnym w puławskim kinie "Sybilla". 

Zajęcia organizowane w ramach ogólnopolskiego projektu "Lekcja w kinie" są prowadzone przez zawodowego aktora. Tym razem widzowie zostali twórczo zaktywizowani na lekcji poświęconej emocjom, które na co dzień towarzyszą młodym ludziom stojącym przed wieloma, nie tylko szkolnymi wyzwaniami. Wydarzenie świetnie łączy naukę i rozrywkę - po przerwie uczniowie zostali zaproszeni na film "Pozdrowienia z Marsa" ukazujący historię chłopca w spektrum autyzmu, który patrzy na świat w wyjątkowy sposób. Ta wzruszająca opowieść może być inspiracją do dalszych rozważań na temat odmienności, ale też pasji, siły rodziny i przyjaciół. Warto zobaczyć obraz wartości budujących ludzkie życie w multimedialnym i pozaszkolnym wydaniu.