INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2025/2026, 1 WRZEŚNIA 2025 R.

Rozpoczęcie roku szkolnego w naszej szkole poprzedziła Msza Św. Kościele parafialnym a następnie uczniowie, rodzice i nauczyciele spotkali się w sali gimnastycznej szkoły.

Wszystkich zebranych powitał Pan dyrektor R. Polak oraz Pani vice dyrektor B. Antolak. Po powitaniu przekazane były najważniejsze informacje dotyczące organizacji pracy szkoły w nowym roku szkolnym. Następnie Pan dyrektor przeczytał list Lubelskiego Kuratora Oświaty skierowany do uczniów, rodziców i nauczycieli oraz pracowników oświaty.

Po odczytaniu referatu przypominającego wybuch II Wojny Światowej, delegacja uczniów przeszła pod pomnik upamiętniający mieszkańców Końskowoli pomordowanych przez Hitlerowców.

1 września nasi uczniowie zapalili również znicze i złożyli wieńce w miejscach pamięci. Pierwszym z nich był pomnik poświęcony pamięci mieszkańców pomordowanych przez hitlerowców i poległych w latach 1939 – 1945. Upamiętnili również żołnierzy, którzy zginęli broniąc nas przed Niemcami w bitwie pod Witowicami.