Akcja Przerwa na czytanie

Akcja Przerwa na czytanie - bicie rekordu czytania książek na przerwie

        Nasza szkoła wzięła udział w II Międzynarodowej edycji VI Ogólnopolskiej akcji Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu  na przerwie. Akcja realizowana była w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.

 

           W dniu 21 października  2021 roku uczniowie zostali zapoznani z celami tej akcji będącymi świetną promocją czytelnictwa i mając nadzieję na pobicie ostatniego rekordu, z zaangażowaniem sięgnęli po książki. Niestety tego dnia część klas przebywała na kwarantannie,  w związku z czym frekwencja uczestników była niższa niż w ubiegłym roku. Aby zadbać o bezpieczeństwo w tych szczególnych warunkach związanych z zagrożeniem epidemiologicznym  czytanie odbywało się głównie w murach szkoły jak i na krótkich spacerach. Z zachowaniem  dystansu społecznego czytano na korytarzach  szkolnych, na schodach, w parku szkolnym, na sali gimnastycznej i oczywiście w bibliotece. Jednym słowem – CZYTANO WSZĘDZIE!

        Akcja odbyła się w trzynastu  klasach oraz dwóch oddziałach przedszkolnych. Wśród czytanych książek znalazły się głównie tytuły z serii „Cała Polska czyta dzieciom”. Były  też lektury szkolne oraz książki ulubione przez uczniów. Łącznie w akcji bicia rekordu czytania na przerwie w naszej szkole wzięło udział 261 uczniów i 19 nauczycieli.

        Mamy nadzieję, że przyjemne chwile spędzone na czytaniu wpłynęły na integrację uczniów. Czekamy na końcowe wyniki podsumowania tej akcji mającej na celu pobicie  rekordu.

                                               Nauczyciele bibliotekarze