logo (81 kB)

10. 07. 2020 r.

Rok szkolny inny niż wszystkie...

Nikt chyba nie przypuszczał, że rozpoczęty tradycyjnie 1 września 2019 rok szkolny 2019/2020 zakończy się tak specyficznie. Ale skoro zajęcia w szkołach i uczelniach zostały zawieszone na ostatnie 3 miesiące, to nie można było zorganizować /nawet przy ścisłym wypełnieniu zaleceń sanitarnych/ zakończenia roku szkolnego w dotychczasowej formie. Specjalnie przygotowana /czyli zdezynfekowana/ szkoła, wydzielone sale i ustalone godziny na spotkania z wychowawcami, wyznaczone dla klas wejścia do budynku / nie tylko główne ale i ewakuacyjne/, obowiązkowe maseczki dla wszystkich przebywających w budynku, płyny do dezynfekcji przy drzwiach do szkoły, spotkania z wychowawcami poza budynkiem szkoły,zwiększone odległości między miejscami dla uczniów i ograniczony do minimum czas na odebranie świadectw i nagród - tak wyglądał ostatni dzień minionego już roku szkolnego.

Nieco bardziej uroczyście, choć bez znanej z poprzednich lat otoczki patriotyczno-artystycznej, dyrekcja i wychowawcy pożegnali ósmoklasistów. Spotkanie z nimi odbyło się na hali sportowej, gdzie po słowach od dyrekcji szkoły na zakończenie edukacji podstawowej i życzeniach powodzenia w szkołach średnich wychowawczynie wręczyły swoim uczniom świadectwa /najpierw te z wyróżnieniem/ a chwilę później nagrody i podziękowania za aktywną pracę wolontariacką i samorządową oraz reprezentowanie szkoły w konkursach przedmiotowych, artystycznych i zawodach sportowych.

Pozostali uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami w szkolnych klasach czy parku według ustalonego porządku /między godziną 9.00 a 14.00/ i odebrali mniej lub bardziej okazałe dowody swojej pracy szkolnej i domowej w tym roku.

 

 

koniecroku_1 (56 kB)   koniecroku_1 (56 kB)   koniecroku_1 (56 kB)

koniecroku_1 (56 kB)   koniecroku_1 (56 kB)   koniecroku_1 (56 kB)

 


Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Końskowoli
2001-2020