logo (81 kB)

28. 01. 2020 r.

Nasze uczennice w Kadrze Województwa Lubelskiego

Bardzo dobre wieści na początek roku 2020 r . to powołanie trzech naszych uczennic do Kadry młodziczek w piłce ręcznej.

Julia Szmit, Zuzanna Klempka i Maryna Repeć , które uczęszczają do klasy VII będą wraz z 17 najlepszymi dziewczynami z województwa lubelskiego trenowały pod okiem trenerów KW Lubelskiego w Ośrodku Sportowo Rekreacyjnym w Cmolasie woj. podkarpackie.

Szkoła w Końskowoli od lat umożliwia swoim uczniom harmonijny rozwój naukowy, kulturalny oraz sportowy. Jednym ze sportów, w których SP w Końskowoli może się pochwalić bardzo dobrymi wynikami w szkoleniu oraz rywalizacji wojewódzkiej i ogólnopolskiej jest piłka ręczna dziewcząt i chłopców.

Wyjątkowo cieszy gdy uczennice i uczniowie poza wynikami drużynowymi zyskują także indywidualne „uznanie w oczach” trenerów Kadry Województwa Lubelskiego. Wyrazem takiego uznania, a jednocześnie dużym wyzwaniem dla młodych sportowców jest możliwość uczestniczenia w zgrupowaniach czy inaczej nazywając, obozach szkoleniowych Reprezentacji Województwa Lubelskiego.

Nadmienić trzeba, że zgrupowania na poziomie wojewódzkim są dobrą drogą do tego by przy odpowiedniej pracy trafić na zgrupowania Kadry Polski.

Gratulacje dziewczyny!

Dyrekcja, Nauczyciele, Koledzy oraz Koleżanki z drużyny trzymają za Was Kciuki.

Trener Henryk Arciuch


Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Końskowoli
2001-2020