logo (81 kB)

1. 04. 2019 r.

Dzień samorządności

Dzień samorządności to ważny element naszej tradycji szkolnej zainicjowany w 2002 roku przez pierwszego dyrektora Gimnazjum w Końskowoli Sławomira Skwarka oraz pierwszego opiekuna samorządu uczniowskiego w tej szkole Roberta Polaka. Głównym celem tej imprezy było i ciągle jest zezwolenie wybranym uczniom samorządu przejęcie władzy nad szkołą na jeden z pierwszych dni kwietnia / oczywiście najlepiej gdyby był to 1., czyli Prima aprilis / i zajęcie przez nich miejsc nauczycieli i wybranych pracowników obsługi.

W tym roku w role pedagogów i osób dbających o porządek w szkole wcieli się aktualni członkowie samorządu szkolnego z najstarszych klas /7, 8 i III gim / pod przewodnictwem Karoliny Gutowskiej. Dzień samorządności rozpoczął się od apelu, na którym wobec zebranych uczniów i nauczycieli nastąpiło przekazanie władzy nad szkołą przedstawicielom samorządu uczniowskiego oraz prezentacja „nowych „ nauczycieli i tzw. pomocy szkolnej.

Uczniowie biorący czynny udział w tym wydarzeniu mieli okazje przyjrzeć się szkole z innej niż dotychczas perspektywy - zobaczyć jak prawidłowo gospodarować czasem na lekcji , ile czasem kosztuje zdyscyplinowanie uczniów, co począć, gdy klasa jest nieprzygotowana do zajęć ,na co zwracać uwagę podczas dyżurów, co robić w czasie tzw okienka i wielu innych sytuacjach , które są dla nauczyciela często niełatwą codziennością.

Tegoroczny „Dzień samorządności” zakończył się dobrze zarówno dla prawdziwych jak i jednodniowych pracowników naszej szkoły, a także dla pozostałych uczniów mających lekcje ze swoimi rówieśnikami.

 

den_s1 (35 kB)   den_s1 (35 kB)   den_s1 (35 kB)   den_s1 (35 kB)


Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Końskowoli
2001-2018