logo (81 kB)

22. 11. 2019 r.

Święto Pluszowego Misia w bibliotece szkolnej

Pluszowy Miś to ulubiona zabawka większości dzieci. Mimo upływającego czasu oraz pojawiania się coraz bardziej nowoczesnych rozrywek dla dzieci, nadal jest największym przyjacielem dziecka. W związku z tym biblioteka w naszej szkole podjęła kilka działań dotyczących Misia, który bywa też bohaterem książkowym.

• Wystawa Pluszowych Misiów w bibliotece szkolnej.
• Wystawka książek, których bohaterem jest Miś.
• W tym roku Szkoła Podstawowa w Końskowoli po raz kolejny bierze udział w ogólnopolskim projekcie rozwijania czytelnictwa w klasach I-III p.t. Mały Miś w świecie wielkiej literatury.
• Biblioteka szkolna ogłosiła konkurs plastyczny pt. Miś – bohater książkowy i filmowy dla uczniów klas I - III. Prace zostały wykonane przez chętne dzieci, w domu z pomocą rodziców różnymi technikami. Wpłynęło 47 prac plastycznych, które oceniła komisja jury składająca się z pani wicedyrektor Anny Saj oraz uczniów klas VIII. Zostało wyróżnionych 19 prac do wykonania których użyto różnych materiałów, między innymi: bibuła, plastelina, farby, kredki, tkaniny, guziki, piórka i trawy. Wszystkie wyróżnione prace są wyeksponowane na gazetce w bibliotece szkolnej. Nagrody książkowe z funduszy Rady Rodziców zostały wręczone w dniu Święta Pluszowego Misia 25 listopada 2019 roku.

Laureaci prac plastycznych

I miejsce

II miejsce

 

1 (48 kB)   2 (62 kB)   4 (39 kB)   5 (49 kB)

6 (60 kB) 7 (54 kB)


Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Końskowoli
2001-2019