logo (81 kB)

27. 10. 2019 r.

Wyjazd do kina

W piątek 27 września o godzinie 11:00 wszystkie szóste klasy miały pojechać na przedstawienie pt. ,,Hobbit”. Ucieszyliśmy się, bo szykował się atrakcyjny wyjazd. Już od samego rana byliśmy niezwykle podekscytowani. Jak zwykle od godziny 8 mieliśmy lekcje. Czas bardzo nam się dłużył, nie mogliśmy doczekać się występu. Około godz. 11:10 weszliśmy do autokaru. Było gwarno i tłoczno. Chłopcy się wygłupiali, przepychali nas , więc dziewczyny obrażały się za te ,,końskie zaloty” - było bardzo śmiesznie. Po dotarciu do Puław wszyscy pchali się do wyjścia, a następnie do środka kina, bo na dworze było nieznośnie zimno. Gdy każdy już zajął swoje miejsce, zanim jeszcze rozpoczęło się przedstawienie, Panie przypomniały zasady zachowania.

Sztuka opowiadała o pewnym hobbicie Bagginsie - czyli niewielkiej postaci z bardzo dużymi i owłosionymi stopami. Bilbo wraz z czarodziejem Gandalfem i krasnoludami wybrali się w podróż do Samotnej Góry, by odzyskać dawne królestwo krasnoludów. Przedstawienie było ciekawe, bardzo nam się podobało. Po skończonym występie Panie nauczycielki przeliczyły swoje klasy - o dziwo nikogo nie brakowało! Wszyscy wpakowaliśmy się do autokaru i wyruszyliśmy z powrotem. Podróż minęła bardzo szybko, bo z Puław do Końskowoli jest niedaleko.

Po dotarciu na miejsce część z nas poszła do domu, a reszta została w parku. To był naprawdę udany i miło spędzony dzień. Nie odbyły się nawet niektóre lekcje :)

Gabriela Miturska, Martyna Bryczek kl. VI c

 

Dnia 27 września br. nasza klasa obejrzała spektakl pt. ,,Hobbit, czyli tam i z powrotem”, który odbył się w kinie ,,Sybilla” w Puławach. Wszyscy już od kilku dni niecierpliwie czekali na to wydarzenie. W piątek o godzinie 11 nadjechał autobus, którym wraz z kolegami z innej klasą wyruszyliśmy do Puław. Dojechaliśmy po około 15 minutach. Następnie weszliśmy do sali kinowej i każdy zajął swoje miejsce. Oglądałam spektakl z wielkim zainteresowaniem i sądzę, że wielu osobom również to przedstawienie się podobało. Spektakl pt.,,Hobbit, czyli tam i z powrotem” zrealizowany został na podstawie powieści fantasy autorstwa J. R.R. Tolkiena, która wydana została w 1937 roku. Utwór opowiada o wyprawie krasnoludów i towarzyszącego im hobbita Bilba Bagginsa do zajmowanej przez smoka Samotnej Góry w celu odzyskania zagarniętych skarbów i dawnej siedziby krasnoludów. Po drodze, w jaskini Golluma, Bilbo znajduje pierścień, który daje mu moc bycia niewidzialnym. Jeżeli jesteście zainteresowani dalszymi losami tej wyprawy, zachęcam Was do obejrzenia tego przedstawienia. Czas trwania spektaklu to około 1,5 godziny. Do szkoły wróciliśmy po godzinie 13 i większość z nas udała się do swoich domów.

Uważam, że ten spektakl był bardzo interesujący i mogłabym pojechać na tego typu przedstawienie po raz kolejny. Zachęcam zatem raz jeszcze wszystkich do obejrzenia tego dzieła teatralnego.

Siczek Julia, kl.VI c

 

  


Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Końskowoli
2001-2019