logo (81 kB)

10. 12. 2019 r.

Kto czyta książki - żyje podwójnie”
Umberto Eco

 

logo biblioteka (27 kB)

Biblioteka szkolna ze swoich zbiorów poleca na zimę ...

 

asiunia (83 kB)  

Historia małej Asiuni, dla której wojna zaczęła się tuż po jej piątych urodzinach, gdy pewnej nocy znikła mama i cały dom. Trzeba było iść spać do cudzego domu, gdzie zamiast mamy była obca pani, obce meble i trzeba było pić mleko z cudzego kubeczka, zamiast z tego co zawsze. Asiunia bardzo uważnie obserwuje świat i stara się jak najwięcej zrozumieć, choć przecież dla tak małej dziewczynki jest to strasznie trudne.

Ta biograficzna książka autorstwa Joanny Papuzińskiej z pięknymi malarskimi ilustracjami, pozwoli rodzicom poważnie porozmawiać o wojnie, nie wykraczając poza bezpieczne obrazy i emocje i tym samym nie narazi dzieci na traumatyczne doświadczenia.

 

 

dziewczynka (91 kB)

Seria książek przygodowo-fantastycznych dla dzieci, autorstwa Witcher Moony. Kilkunastoletnia Nina jest inteligentną dziewczynką, która wraz ze swoimi ciotkami mieszka w Madrycie. Nie jest to jednak zwykła dziewczynka, bowiem na jej dłoni znajduje się tajemniczy znak w kształcie gwiazdy. Identyczny jak jej dziadka. Zbieg okoliczności? Raczej nie. Seria „Dziewczynka z Szóstego Księżyca” obejmuje kilka tomów książek opowiadających o kolejnych niezwykłych przygodach Niny i jej przyjaciół. Na dziewczynkę czeka wiele wyzwań. Będzie musiała wyzwolić myśli dzieci, walczyć z wrogami. Nie obejdzie się bez podróży w czasie i wycieczek do innych światów. Z pewnością będzie bardzo ciekawie! W serii „Dziewczynka z Szóstego Księżyca” wydanych zostało osiem części, ale w naszej bibliotece posiadamy cztery z nich.

• „Dziewczynka z Szóstego Księżyca”
• „ Nina i Tajemnica ósmej nuty”
• „ Nina i Klątwa Pierzastego Węża”
• „ Nina i Tajemne Oko Atlantydy”

 

 

basniobor (90 kB)

"Baśniobór" to cykl książek z gatunku fantasy autorstwa Brandona Mulla. Serię rozpoczyna tom, w którym poznajemy Kendrę i Seth, rodzeństwo mające spędzić wakacje u dziadka. Nie są to ich wymarzone wakacje, gdyż dziadek to despota, wciąż czegoś zakazuje, co nie podoba się wnukom. Staruszek okazuje się być strażnikiem magicznej krainy Baśniobór, która jest schronieniem dla czarodziejskich stworzeń. Mieszkają tam trolle, czarownice, chochliki i wróżki. Dzieci łamią zakaz zbliżania się do lasu i uwalniają złe moce, z którymi teraz przyjdzie im walczyć. Bohaterom przyjdzie sprostać licznym trudnościom. Będą musieli pokonać Stowarzyszenie Gwiazdy Wieczornej, uwolnić się od klątwy, a także uratować cały świat. Autor stworzył niezwykły świat magii i fantazji przeplatający się ze światem rzeczywistym. Brandon Mull w cyklu Baśniobór przyczynił się do stworzenia bestsellerowej serii, która niezmiennie fascynuje miłośników fantastyki.

W serii „Baśniobór” wydanych zostało osiem części, ale w naszej bibliotece posiadamy pięć z nich.

• Tom 1 "Baśniobór"
• Tom 2 "Baśniobór. Gwiazda Wieczorna wschodzi"
• Tom 3 "Baśniobór. Plaga cieni"
• Tom 4 "Baśniobór. Tajemnice smoczego azylu"
• Tom 5 "Baśniobór. Klucze do więzienia demonów"


Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Końskowoli
2001-2019