logo (81 kB)

6. 11. 2019 r.

Kto czyta książki - żyje podwójnie”
Umberto Eco

 

logo biblioteka (27 kB)

Biblioteka szkolna ze swoich zbiorów poleca na jesień ...

 

dziadek (111 kB)  

Książka pt. „Dziadek i Niedźwiadek” napisana przez Łukasza Wierzbickiego pod honorowym patronatem pani generałowej Ireny Anders, niezwykle ciekawie i zabawnie opowiada prawdziwą historię niedźwiedzia Wojtka. Był on przyjacielem żołnierzy z Armii Andersa, który przebył z nimi cały szlak bojowy przez Iran, Irak, Palestynę, Egipt do Włoch. Niedźwiedź Wojtek brał udział w bitwie pod Monte Cassino, pomagał nosić ciężkie skrzynie z amunicją, za co został upamiętniony pomnikami i utworami muzycznymi. Ta wspaniała, ciepła opowieść o niedźwiedziu - żołnierzu, wzbogacona została autentycznymi zdjęciami. Jest również niezapomnianą lekcją historii, która brzmi jak bajka…

 

 

anhar (109 kB)

„Magiczne drzewo" to polska seria powieści dla dzieci i młodzieży opowiadająca o fantastycznych przygodach Kuki, Gabi i Filipa autorstwa Andrzeja Maleszki. Błyskotliwe połączenie świata rzeczywistego i fantastycznego zaowocowało niepowtarzalnym cyklem opowiadań, które zdobyły wielkie uznanie na całym świecie.

Pierwszy tom rozpoczyna się w momencie, gdy wskutek ogromnej burzy upada sędziwy dąb o nadprzyrodzonych mocach. Dąb trafia do tartaku, a jego cząstki rzemieślnicy zamieniają na różne przedmioty, które przejmują czarodziejską siłę. Każdy z drewnianych drobiazgów trafia do innego zakątka świata. Pierwszy z nich - czerwone krzesło - spełnia życzenia, o czym główni bohaterowie przekonują się zupełnie niespodziewanie. Rodzeństwo nie zdaje sobie sprawy, że życzenia należy wypowiadać ostrożnie, gdyż niechcący można doprowadzić do tragedii i na przykład zaczarować swoich rodziców. W kolejnych częściach serii dzieci wyruszają w podróż śladem zaczarowanych przedmiotów wykonanych z niezwykłego drzewa, przeżywając mnóstwo fantastycznych przygód. W serii „Magiczne drzewo" wydanych zostało dziesięć części, ale w naszej bibliotece posiadamy osiem z nich.

 

 

anhar (109 kB)

Trylogia o królewskim rodzie Anharydów autorstwa Małgorzaty Nawrockiej przeznaczona jest dla czytelników, którzy tęsknią do nieskończoności z nadzieją, że ich tęsknota zostanie kiedyś zaspokojona. To fascynująca, pełna przygód podróż kilku pokoleń bohaterów walczących z determinacją o dobro.

W pierwszej części powieści antymagicznej poznajemy przygody Anhara - księcia królestwa magii, który przekonuje się, iż sztuka magiczna, którą od dzieciństwa kocha i zgłębia, jest dla ludzi niebezpiecznym złem. W zrozumieniu i przyjęciu tej prawdy pomagają mu stary nauczyciel śpiewu, eks - czarodziej Gordoneo i służąca Teresa. Historia księcia Anhara ma swoją kontynuację w kolejnych częściach.


Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Końskowoli
2001-2019