archiwum (29 kB)

ARCHIWUM 2018-2019

Wyjazd Va do Centrum Rozrywki Sfera Lasera w Puławach

wycieczka_16 (54 kB)

4 października klasa V a wzięła udział w wycieczce do niedawno powstałego Centrum Rozrywki Sfera Lasera w Puławach. Gdy dotarliśmy na miejsce, okazało się, że mamy jeszcze kilka minut, więc podzieliliśmy się na grupy, które potem miały prowadzić rozgrywki.

Czytaj dalej >>

"Polacy - Rodakom"

Nasza szkoła po raz kolejny włącza się w przedświąteczną zbiórkę książek i maskotek dla polskich dzieci mieszkających na Białorusi i Ukrainie, które znajdują się w trudnej sytuacji materialnej w ramach akcji „Polacy - Rodakom”.

Czytaj dalej >>

Otrzęsiny klas VII

otrzesinyi_2 (47 kB)

Dnia 25września 2018 r. w naszej odbyły się otrzęsiny klas VII. Wydarzenie przygotowali i poprowadzili uczniowie z Samorządu Uczniowskiego podczas dyskoteki z okazji Dnia Chłopaka. Otrzęsiny polegały na różnego rodzaju zabawach i konkurencjach, w których uczestniczyli chętni uczniowie z kl. VII a i VIIb.

Czytaj dalej >>

Pokazy fizyczne

18 września br. uczniowie klas III gimnazjum oraz klas VIII wraz z opiekunami wybrali się na małą wycieczkę do Lublina na wykłady fizyczne na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej. Pokazy były podzielone na cztery części: Fizyka zabawek, Fizyka latania, Błękitna planeta oraz Światło i oko.

Czytaj dalej >>

Z kart historii

historia_1 (38 kB)

W ostatnim tygodniu września najstarsi uczniowie naszej szkoły w ramach przygotowań do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości uczestniczyli w wydarzeniach upamiętniających fakty z czasów II wojny światowej.

Czytaj dalej >>

NASZ UDZIAŁ W NARODOWYM CZYTANIU „PRZEDWIOŚNIA”

czytanie_3 (39 kB)

Narodowe czytanie jest to Polska akcja społeczna propagująca znajomość literatury narodowej, w której obszerne fragmenty dzieł są czytane publicznie.

Czytaj dalej >>

Dzień Kropki

dzkropki_4 (40 kB)

17 września br. Przedszkolaki ze szkoły podstawowej w Końskowoli obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki, święto kreatywności, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności.

Czytaj dalej >>

Uratowane bezcenne pamiątki

Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Końskowoli wzięła udział w projekcie pozyskania pamiątek po patronie naszej szkoły w odpowiedzi na prośbę dyrekcji Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej.

Liczne autentyczne eksponaty po polskim Nobliście takie jak: frak, cylinder z futerałem, melonik, portfel, skórzana waliza, wachlarz z autografem pisarza, 25 listów z Afryki, rękopisy Potopu, najpiękniejsze wydanie Quo Vadis znajdowały się w prywatnych rękach kolekcjonerów. Nabycie ich przez muzeum uchroniło je przed utratą, zniszczeniem lub wywozem poza granice państwa. Zebrane przez naszą szkołę pieniądze na szlachetny cel ratowania nietuzinkowych pamiątek po patronie były jedną z najwyższych kwot wśród sienkiewiczowskich szkół, które odpowiedziały na apel muzeum.

Czytaj dalej >>

Informacja na temat ubezpieczenia dzieci w szkole

Czytaj dalej >>

Wyjazd do Brukseli

brruksela_p_1 (28 kB)

Czytaj dalej >>


© Szkoła, Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Końskowoli
2001-2018