logo (81 kB)

7. 06. 2018 r.

Ratujemy pamiątki po patronie naszej szkoły

Dyrektor Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej wysłał do sienkiewiczowskich szkół list z prośbą o partnerstwo i współpracę w projekcie pozyskania do zbiorów muzeum zabytków po polskim Nobliście. Muzeum zamierza zakupić w Warszawskim Antykwariacie LAMUS pamiątki po Henryku Sienkiewiczu. Obecnie są one w prywatnych rękach kolekcjonerów, a nabycie ich przez muzeum uchroni je od ewentualnej zatraty, zniszczenia lub wywozu poza granice państwa.

W związku z powyższym biblioteka szkolna zorganizowała loterię fantową okresie kwiecień - maj 2018 r. Pozyskane od uczniów książki, zabawki, maskotki, gry, puzzle zostały przeznaczone na ten cel. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem dzięki czemu udało się pozyskać kwotę 515 zł. Kolejną formą pozyskiwania pieniędzy na wyżej wymieniony cel była sprzedaż ciast przynoszonych przez dzieci. Pomysłodawczynią szkolnej kawiarenki była pani Katarzyna Suszek. Z tego tytułu pozyskano 200 zł.

Łącznie uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza zebrali kwotę - 715 zł. Powyższa darowizna została wpłacona na specjalnie założone w tym celu konto bankowe.

W związku z zaangażowaniem się szkoły do tego projektu dyrektor muzeum zadeklarował w 2018 roku bezpłatne zwiedzanie Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej, organizowanie ognisk na terenie muzeum oraz spotkań integracyjnych dla uczniów.

Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim Darczyńcom uczniom ich rodzicom oraz nauczycielom biorącym udział w projekcie ratowania pamiątek po patronie naszej szkoły.

Dorota Chyl i Monika Czarnowska


Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Końskowoli
2001-2018