logo (47 kB)
KĄCIK LITERATA

4. 06. 2018 r.

Laureaci konkursów recytatorskich

Konkursy recytatorskie od wielu lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem ze strony dzieci i młodzieży z naszej szkoły. Uczniowie chętnie rozwijają swoją pasję, poznają piękno słowa poetyckiego, a przy tym mają możliwość zaprezentowania się poza szkołą. Mimo trudów związanych z nauczeniem się tekstu i przygotowaniem do publicznego wystąpienia nie brakuje chętnych do poznawania literatury pięknej i rozwijania swoich recytatorskich uzdolnień.

Miło nam poinformować, że w ostatnich miesiącach nasi uczniowie z sukcesami reprezentowali szkołę, popularyzując kulturę żywego słowa i wartości artystyczne.

Renata Zdun z kl. III A zwyciężyła w X Powiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji Wisławy Szymborskiej, odbywającym się 27 marca 2018 r. w ZSO nr 1 im. KEN w Puławach.

W XV Konkursie Recytatorskim „Ojczyzna słowem malowana”, który został zorganizowany 16 maja 2018 r. przez Gminny Ośrodek Kultury i Gminną Bibliotekę Publiczną w Kurowie, w kategorii uczniów klas IV – VII drugie miejsce przyznano Agnieszce Suszek z kl. VII a, zaś wyróżnienia otrzymały Karina Bojarszczuk i Natalia Gorczyca z kl. IV a; w kategorii uczniów gimnazjum drugie miejsce zdobyła Renata Zdun z kl. III A.

Również 16 maja br. odbyły się eliminacje powiatowe 37. Małego Konkursu Recytatorskiego w Puławskim Ośrodku Kultury „Dom Chemika”.

Pierwsze miejsce i nominację do turnieju wojewódzkiego uzyskała Aleksandra Pytlak z kl. IV a. Z kolei 17 maja 2018 r. uczniowie klas siódmych i gimnazjum mogli zaprezentować się w XVII Powiatowym konkursie recytatorskim „Poezja ks. Jana Twardowskiego” w Górze Puławskiej – drugie miejsce ex aequo przyznano uczennicom naszej szkoły: Renacie Zdun z kl. III A i Agnieszce Suszek z kl. VII a.

Tradycyjnie już nasi uczniowie reprezentowali szkołę w XVIII Międzypowiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy Religijnej w Kurowie 24 maja br. Komisja konkursowa ponownie doceniła zdolności Renaty Zdun z kl. III A, która uplasowała się na pierwszym miejscu, trzecie miejsce przypadło Julii Polak z kl. VII a, natomiast wyróżnienie powędrowało do rąk Mateusza Ciupy z kl. IV a.

Wszystkim recytatorom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

recytatorski_1 (34 kB)    recytatorski_1 (34 kB)    recytatorski_1 (34 kB)

recytatorski_1 (34 kB)    recytatorski_1 (34 kB)


Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Końskowoli
2001-2018