logo (81 kB)

16. 03. 2018 r.

GALA OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU POETYCKIEGO „ODKRYWAMY TALENTY PRZYSZŁOŚCI”

Nasza szkoła już od sześciu lat co roku bierze udział w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim ,,Odkrywamy Talenty Przyszłości’’. Tak było i w tym roku. Spośród autorów wielu, pięknych wierszy nagrodzono aż siedem uczennic z Końskowoli. Aby odebrać nagrody 16 marca b.r. pojechałyśmy razem z naszymi polonistkami do Warszawy, gdzie. o godz. 12.00 w sali widowiskowej Bemowskiego Centrum Kultury ART.BEM przy ul. Górczewskiej 201 odbyła się uroczysta Gala Finałowa z udziałem znanych aktorów.

Miło jest mi poinformować, że w kategorii szkół podstawowych mieliśmy dwa wyróżnienia. Zasłużyły na nie Ania Borucka z kl. IV b i Karina Bojarszczuk z kl. IV a. Natomiast co było największą radością i niespodzianką - uczennica kl. IV a Anastazja Galabova otrzymała najwyższą nagrodę za zajęcie I miejsca w kategorii szkól podstawowych za wzruszający wiersz pod tytułem „Babcia”. Na Gali nasze gimnazjum reprezentowały cztery uczennice – Anita Drzazga z kl. III c, Kaja Kozak i Natalia Kowalik z kl. II b oraz Renata Zdun z kl. III a, a każda otrzymała wyróżnienie.

Mieliśmy okazję posłuchać niektórych wierszy w wykonaniu znanych aktorów oraz pięknych piosenek w aranżacji Danuty Stankiewicz. Na zakończenie zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcia i dostaliśmy autografy od zaproszonych gości, wśród których byli m.in. Teresa Lipowska, Ewa Dukaczewska, Danuta Stankiewicz i Marcin Janos - Krawczyk. Urzekająca atmosfera Gali - bardzo serdeczna i ciepła wszystkim się udzieliła. Mamy nadzieję, wrócić tam za rok.

Anita Drzazga kl. III c

Laureatki Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „Odkrywamy Talenty Przyszłości” z Końskowoli

Anastazja Galabova, klasa IV – zdobywczyni I miejsca w kategorii „Szkoła podstawowa”

Opiekun – Elżbieta Owczarz

„Pisanie to moja pasja, którą odkryłam przypadkowo. Inspirację dają mi wspomnienia oraz otaczający mnie świat. Do wzięcia udziału w konkursie zachęciła mnie moja babcia. W przyszłości chciałabym rozwijać się w tworzeniu poezji i brać udział w wielu konkursach.”

Babcia

Anastazja Galabova

 

Karina Bojarszczuk – klasa IV - wyróżnienie

Opiekun – Elżbieta Owczarz

„Lubię pisać wiersze. Kiedy to robię, odczuwam spokój. Do tworzenia potrzebuję ciszy, bo tylko wtedy mogę się skupić. Pomysły podsuwa mi mój czteroletni brat lub bieżąca pora roku, pogoda. Bardzo lubię, gdy ktoś docenia mój wysiłek, ale nie przechwalam się sukcesami. Pisanie to bardzo relaksujące zajęcie.”

 

Anna Borucka – klasa IV, wyróżnienie

Opiekun – Agnieszka Franczak – Pać

„Poezja jest dla mnie wielką sztuką. Gdy piszę wiersze, przenoszę się w inny świat, wyrażam swoje uczucia: radość, smutek lub tęsknotę.
Pomysły czerpię z otaczającego mnie świata. Moją pasją jest jazda konna. Uważam, że konie to najwspanialsze zwierzęta na świecie. Miłość do nich wyrażam także poprzez wiersze.

 

Natalia Kowalik – klasa II gimnazjum, wyróżnienie

Opiekun – Agnieszka Franczak – Pać

„Uwielbiam poezję. Jest to taki mój drugi świat, do którego mogę się przenieść. Pisząc, przelewam swoje uczucia, przemyślenia, refleksje. Pomysły czerpię z życia codziennego, z wydarzeń rodzinnych, spotkań z przyjaciółmi i wszystkiego, co mnie otacza. Największą inspiracją są bliscy dla mnie ludzie.”

 

Kaja Kozak – klasa II gimnazjum, wyróżnienie

Opiekun – Agnieszka Franczak – Pać

„Dla mnie poezja jest okazją do wypowiedzenia swoich myśli. Lubię czytać teksty o uczuciach i takie też próbuję tworzyć. Dużo jeszcze przede mną, bo to dopiero początek mojej przygody z pisaniem wierszy.”

 

Renata Anna Zdun – klasa III gimnazjum, wyróżnienie

Opiekun – Elżbieta Owczarz

„Ludzie, którzy piszą wiersze, nie potrzebują jakiejś szczególnej inspiracji, ponieważ widzą ją wszędzie – w gałęziach drzew, śpiewie ptaków, rozmowie z matką. Ważne jest, by umieć ją dostrzegać. Wtedy poczujemy też radość z życia”.

 

Anita Drzazga – klasa III gimnazjum, wyróżnienie

Opiekun – Agnieszka Franczak - Pać

„Poezja jest dla mnie ucieczką od rzeczywistości. Pomaga mi zebrać myśli, a czasami po prostu jest sposobem na nudę. Piszę z różnych powodów. Mając gorsze dni, chcę się ,,wygadać”, a gdy się cieszę, chcę przekazać światu moją radość.
Najczęściej jednak piszę, żeby komuś podziękować, przeprosić czy powiedzieć, co leży mi na sercu. Natchnieniem są dla mnie książki, bliscy oraz zwykła, szara codzienność, a szczególnie piękno otaczającej mnie przyrody.”

 

gala_1 (25 kB)   gala_1 (25 kB)   gala_1 (25 kB)   gala_1 (25 kB)

gala_1 (25 kB)   gala_1 (25 kB)   gala_1 (25 kB)   gala_1 (25 kB)

gala_1 (25 kB)   gala_1 (25 kB)   gala_1 (25 kB)


Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Końskowoli
2001-2018